«Дубинський і Ошарова» захистила права Jack Daniel’s на торговельну марку.

28 травня 2020 р. Верховний Суд задовольнив касаційну скаргу компанії «Jack Daniel’s» про визнання недійсними свідоцтв України на знаки для товарів і послуг «BLACK JACK» та «БЛЕК ДЖЕК».

Спір розпочався ще в 2017 році, коли компанія «Jack Daniel’s» звернулася до Господарського суду м. Києва із позовною заявою про визнання недійсними охоронних документів, базуючись на раніше зареєстрованому та відомому у всьому світі знаку «JACK DANIEL’S». Справа розглядалась судами неодноразово.

Встановивши схожість відповідних знаків та можливість введення спірними знаками в оману, Господарський суд міста Києва у 2018 році задовольнив позовні вимоги позивача.Північний апеляційний господарський суд погодився з даними обставинами, однак відмовив у задоволенні позову в зв’язку з пропуском позивачем строку позовної давності.

Скасовуючи постанову суду апеляційної інстанції, Верховний Суд зазначив, що початок перебігу строку позовної давності для звернення до суду з таким позовом не може автоматично збігатися з датою публікації відомостей про реєстрацію знака.Представництво інтересів Jack Daniel’s в українських судах забезпечувала команда «Дубинський і Ошарова» в складі керуючого партнера Михайла Дубинського, партнерів Антона Коваля, Вікторії Сопільняк, адвоката Миколи Коваля та помічника адвоката Гіоргія Габелія.

Коментуючи це основоположне рішення Верховного Суду, партнер «Дубинський і Ошарова» Антон Коваль зазначив: «Позиція Верховного Суду в цій справі у черговий раз підтверджує правильність визначення початку перебігу строку позовної давності у справах про визнання недійсними охоронних документів на об’єкти права інтелектуальної власності, який не може автоматично збігатися з датою публікації відомостей про реєстрацію спірного знаку.

Цей строк починає відраховуватись саме від дати виявлення правовласником відповідного конфлікту на ринку щодо оспорюваного позначення - зокрема, виявлення використання спірного знаку та існування можливості його змішування з раніше зареєстрованим знаком правовласника. Рішення Верховного Суду має стати хорошим прецедентом щодо правильного застосування норм матеріального права стосовно строку позовної давності».

Дивіться також