IP Reform: What's New in Ukrainian Patent Law?

2020 рік закарбувався у нашій пам’яті не лише пандемією коронавірусу, карантином та різними обмеженнями, але й стрімкою реформою сфери інтелектуальної власності.

Нагадаємо, що у червні 2016 року Кабінет Міністрів України схвалив Концепцію реформування державної системи правової охорони інтелектуальної власності в Україні. Концепція, серед іншого, передбачала заміну трирівневої системи державного управління сферою ІВ дворівневою. У 2019 році було презентовано проєкт Національної стратегії розвитку сфери інтелектуальної власності, в якому було наголошено на необхідності інституційного реформування сфери ІВ.

В межах реалізації Концепції 16 червня 2020 року був прийнятий Закон України №703, який мав би «перезавантажити» державну систему охорони інтелектуальної власності. Разом з тим, розпочата реформа не була завершена та потребує масштабного доопрацювання.

Про нюанси процедури реформування системи, про нову державну інституцію - Національний орган інтелектуальної власності, про суттєві зміни, що торкнулися патентного законодавства і фармацевтичних винаходів зокрема, а також про Положення Болар в українських реаліях читайте в статті Вікторії Сопільняк та Анастасії Казанкіної для видання Ukrainian Law Firms 2021: https://drive.google.com/file/d/1YVLwMlxe7RcIb4pPmbYDJj0EvnHbVMXy/view?usp=sharing

 

Дивіться також