Online-форум "Інтелектуальна власність: потенціал відновлення України"

1 липня відбувся online-форум "Інтелектуальна власність: потенціал відновлення України". Цей масштабний захід став першою подією від початку війни, яка об'єднала всіх провідних IP спеціалістів України - представників законодавчої, виконавчої, судової влади, адвокатів, патентних повірених, експертів та інших фахівців - для обговорення ключових питань, які виникли в реаліях воєнного стану, викликів, з якими стикається бізнес, а також майбутніх перспектив, векторів розвитку та потенціалу сфери інтелектуальної власності в Україні.

Робота форуму була побудована у форматі трьох дискусійних сесій. Спеціалісти "Дубинський і Ошарова" були залученні до дискусії у всіх сесіях форуму.

Перша, політична, сесія була присвячена обговоренню важливих процесів, які відбуваються в IP сфері на національному та міжнародному рівнях. Керуючий партнер "Дубинський і Ошарова" Михайло Дубинський під час свого виступу зосередив увагу слухачів на необхідності проактивної державної політики у сфері інтелектуальної власності, активізації законодавчих дій в контексті набуття Україною статусу кандидата в члени ЄС, ефективної імплементації законодавчих норм на практиці, завершення процедури створення IP суду, створення сприятливих умов для інвестування у післявоєнний період. Крім того, він підкреслив, що після перемоги у війні у України є всі шанси стати регіональним лідером в IP сфері. Головне - скористатися ними!

Модератором політичної сесії виступив радник "Дубинський і Ошарова" Микола Потоцький, який підкреслив, що відбудова України неможлива без інноваційної економіки, а тому вже зараз існує необхідність у створенні державою сприятливих умов для розвитку інноваційного бізнесу.

Друга сесія форуму була присвячена бізнес питанням. Учасники дискусії поділилися досвідом роботи своїх компаній за чотири місяці війни, організації співпраці з клієнтами, тим, з якими викликами вони зіштовхнулися, як вирішувалися проблемні ситуації. Вікторія Сопільняк, партнер "Дубинський і Ошарова", розповіла про те, як працює Дубинський і Ощарова в умовах воєнного стану, яким є попит різних індустрій на IP послуги, а також поділилась своїми думками щодо індустрій, які у майбутньому будуть ймовірними споживачами IP послуг.

Під час третьої, правозастосовної, сесії обговорювались практичні та процесуальні питання взаємодії з НОІВ, судами, митними, правоохоронними органами під час дії воєнного стану. Старший партнер "Дубинський і Ошарова" Тетяна Шпакович розповіла про побудову роботи з НОІВ, про власний досвід вирішення проблемних питань, які виникають під час реєстраційних дій щодо об'єктів інтелектуальної власності.

Антон Коваль, партнер "Дубинський і Ошарова", поділився з аудиторією досвідом щодо взаємодії між представниками правовласників та судовими органами, подання процесуальних документів, а також розповів про проблемні аспекти збору доказової бази під час воєнного стану.

Активність учасників форуму дозволила сформулювати основні питання, які потребують пріоритетного вирішення задля ефективного функціонування IP сфери під час дії воєнного стану та залучення інвестицій та інновацій на ринок України у повоєнні часи.

 
Дивіться також