«Положення Болар» на практиці: питання, які слід вирішити для ефективного функціонування нового механізму»

Минулий рік приніс численні законодавчі зміни, з якими доведеться працювати у 2021 році. В рамках блоку лекцій «Законодавчі новели 2021. Ефективна побудова роботи адвоката» партнер «Дубинський і Ошарова» Вікторія Сопільняк прочитала у Legal High School лекцію про нове до цього часу поняття для українського законодавства - «Положення Болар» на практиці: питання, які слід вирішити для ефективного функціонування нового механізму».

 Під час лекції Вікторія нагадала, що в 2020 році патентне законодавство України зазнало значних змін. Зокрема, до Закону України «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі» були внесені доповнення, згідно з якими не є порушенням прав на винахід ввезення на митну територію України в установленому порядку товарів, вироблених з використанням для досліджень та використання винаходу в дослідженнях, що проводяться з метою підготовки та подання інформації для реєстрації лікарського засобу.

На думку лектора, такі зміни в українському патентному законодавстві можна вважати «Положенням Болар», сутність якого полягає в тому, що на законодавчому рівні різних країн встановлені обмеження патентних прав власника патенту. Такі обмеження спрямовані на заохочення і стимулювання виведення на ринок генеричних лікарських засобів.

Водночас виникає питання, чи можна за українським законом сьогодні подавати заявку на реєстрацію генеричного лікарського засобу до закінчення дії терміну патенту? Чи вважатиметься подача такої заявки здійсненою в рамках «Положення Болар» або це буде порушенням патентних прав?

Позиція Вікторії з цього питання полягає в тому, що прийняті зміни до Закону України «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі» не дали законодавчого дозволу для генеричних компаній подавати відповідні заявки на реєстрацію до закінчення терміну дії патенту.

Докладніше про лекцію: https://lhs.net.ua/ua-faktychno-v-ramkakh-patentnoho.../

Дивіться також