Захист прав інтелектуальної власності на митниці

26 лютого 2021 року комітет АПУ з інтелектуальної власності за участі Артема Тищенка, начальника відділу сприяння захисту інтелектуальної власності управління забезпечення митного контролю та оформлення Одеської митниці Держмитслужби, провів обговорення питань захисту прав інтелектуальної власності на митниці.

Вікторія Сопільняк, член ради комітету з інтелектуальної власності АПУ, партнер «Дубинський і Ошарова», поділилась власним досвідом співпраці з митницею в якості представника правовласників.

Вона сфокусувала увагу слухачів на існуючих недоліках митного законодавства, через які виникають непорозуміння в процесах комунікації між правовласниками та митницею.

Зокрема, Вікторія розглянула такі питання, важливі для ефективного захисту прав правовласників на митному кордоні України:

  • порядок внесення до митного реєстру об’єктів права ІВ та технічні прогалини цього процесу;
  • загальна процедура призупинення товарів за ст. 399 МК України покроково: від виявлення товарів, що підозрюються у порушенні прав ІВ, до їхнього знищення або зміни маркування, або підозрюються у порушенні прав ІВ, до їхнього знищення або зміни маркування, або звернення до суду з метою забезпечення захисту права інтелектуальної власності тощо;
  • що таке оригінальний товар;
  • хто відповідальний за розмитнення товару: правовласник чи ліцензіат;
  • митні формальності, чи як задовольнити усі вимоги митних органів та захистити правовласника за 4 робочі години; 
  • паралельний імпорт: що таке оригінальні товари та хто має це визначати з точки зору судової практики.

Дивіться також