Право на ім'я

Використання імені фізичної особи іншими особами в художніх творах має безпосередній вплив на життя людей. Саме тому Цивільний кодекс України передбачає певні обмеження.

детально
Обговорення проєкту Правил ТМ

05.04.2021 р. Національна асоціація патентних повірених України (НАПА) провела обговорення проекту наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України «Про затвердження Правил складання, подання заявки на торговельну марку, заявки на міжнародну реєстрацію торговельної марки та проведення експертизи заявки на торговельну марку, міжнародної реєстрації торговельної марки з поширенням на Україну».

детально
Боротьба з патентним тролінгом

Серед різноманіття законодавчих змін у сфері інтелектуальної власності 2020 року є й такі, що покликані сприяти боротьбі з патентним тролінгом.

детально
Як статус добре відомої торгової марки захищає бізнес

Як свідчить наша практика, добре відомий статус торговельної марки є доволі ефективним інструментом у захисті прав на торговельну марку. 

детально
Керуючий партнер «Дубинський і Ошарова» Михайло Дубинський виступив спікером проекту PARTNERS' SCHOOL Асоціації правників України

Проект дає змогу партнерам молодих юридичних компаній та практикуючим юристам, які лише планують створити власний бізнес, отримати особисту консультацію від титанів юридичного ринку - почути інсайди від колег, які вже пройшли тернистий шлях і досягли вагомих результатів.

детально
Визнання торговельної марки добре відомою

Добре відома торговельна марка уособлює в собі високу ділову репутацію та визнання у суспільстві, виступає надзвичайно цінним нематеріальним активом її правовласника, підвищує вартість бізнесу, а також має найвищий ступінь захисту відповідно до вимог чинного національного та міжнародного законодавства, до якого приєдналася Україна. 

детально
Прийняті влітку 2020 року зміни до патентного законодавства України дають привід для численних дискусій

4 березня 2021 р. Комітет з інтелектуальної власності та Комітет з фармацевтичного права Асоціації правників України провели онлайн-засідання «Українські «Болар» та SPC».

детально
Боротьба іноземних рітейлерів за український ринок

Ринок України продовжує становити інтерес для іноземних виробників. Про це свідчить напруга, що виникла між двома китайськими рітейлерами Miniso і Usupso. За своїх українських клієнтів вони вирішили боротися в суді.

детально
Захист прав інтелектуальної власності на митниці

26 лютого 2021 року комітет АПУ з інтелектуальної власності за участі Артема Тищенка, начальника відділу сприяння захисту інтелектуальної власності управління забезпечення митного контролю та оформлення Одеської митниці Держмитслужби, провів обговорення питань захисту прав інтелектуальної власності на митниці.

детально